info@nisantasihukuk.com
+90-212-706-3646

Hukuki Makaleler

fikri mülkiyet avukatı

Fikri Mülkiyet Avukatı

Fikri Mülkiyet Avukatı

Fikri mülkiyet avukatı, fikri mülkiyet hukuku kaynaklı uyuşmazlıkları konusunda uzman olan avukattır. Bu alanda uzman avukatlar olarak bir marka, endüstriyel tasarım ve telif hakkından doğan her türlü hukuki uyuşmazlıklarda bilgi ve tecrübe sahibiyiz. Telif içerikli sözleşmeler basit türde sözleşmeler olmayıp kompleks nitelik taşımaktadır ve aynı zamanda bir kişiden diğerine yasal bir mülk transferi özelliğindedir. Bu işlemin yasal yönü çok karmaşık olabileceğinden, özellikle oyuncuların yapım şirketlerine karşı kendi çıkarlarını gözetebilecek bir avukat tutması mantıklı ve hatta gereklidir. Bu tür kritik önemdeki sözleşmeler için mutlaka bir avukattan en azından danışmanlık alınmasını tavsiye ediyoruz.

Marka ve Endüstriyel Tasarım Davaları

Bir marka veya tasarım anlaşmazlığı ortaya çıktığında, davanın görülmesi veya sonuçlanması beklenirken davaya konu mahkemeden ihtiyati tedbir kararı alınması gerekebilir. Bu tür ara kararlar veya benzeri hukuki işlemlerin vakit kaybetmeden yapılması kimi zaman hak kaybına uğramamak için son derece önemlidir. Bu tür acil hukuki durumlarla karşı karşıyaysanız, ilk başlamanız gereken şey bir bu alanda uzman bir avukat ile görüşmeyi düşünmektir.

Yapım Sözleşmeleri

Sözleşme avukatı olarak avukatlık hizmeti sunan Nişantaşı Hukuk Bürosu eğlence ve şov dünyasında yapılan sözleşme türlerinde uzman hukuk desteği sağlamaktadır. Büromuz, film ve dizi yapım sözleşmeleri, reklam sözleşmeleri ve bağlantılı diğer sözleşmeler konusunda hukuki danışmanlık ve sözleşme yazım hizmeti vermektedir.

Oyunculuk Sözleşmeleri

Film, reklam ve dizi oyunculuk sözleşmeleri başta olmak üzere eğlence ve şov dünyası türlü taşınmaz konulu sözleşmeleri hazırlama konusunda avukatlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca mevcut sözleşmeleri ise müvekkilin çıkarlarını ve haklarını koruyacak şekilde inceleyip revize etme konusunda hukuki destek sağlıyoruz. Kritik önemdeki bu tür sözleşmelerini imzalamadan evvel bu alanda uzman bir avukattan destek alınmasını tavsiye ederiz.

Telif Davaları

Telif hakkı bağlantılı hukuki problem ve uyuşmazlıklar mahkemede veya mahkeme dışı hukuki yollarla çözümlenebilir. Tüm telif anlaşmazlıklarını mahkeme dışında ihtarname gibi daha hızlı ve masrafsız yollarla çözmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ancak, anlaşmaya varılamadığında ve davanın tek çözüm yolu olduğunun anlaşıldığı durumlarda gerekli telif davalarını görevli ve yetkili mahkemede açıp takip ediyoruz.