info@nisantasihukuk.com
+90-212-706-3646

Hukuki Makaleler

ceza avukatı istanbul

Ceza Avukatı Hizmetleri

Ceza Avukatı

Ceza avukatı olarak Nişantaşı Hukuk avukatı ekibi savcılık soruşturmaları ve ceza davalarında temsil ve savunma hizmetleri vermektedir. Karmaşık ceza adaleti sistemi içinde, bir ceza avukatı, sanığın rehberi  ve yasal haklarının koruyucusu olarak müvekkiline destek verir. Ceza hukuku avukatları soruşturma ve ceza davası dosyalarını, tutanakları, şikayetçi ve tanık beyanlarını inceler, arama ve el koyma prosedürlerini gözden geçirir ve kanıt toplanmasını sağlar. Bu anlamda bu tür ceza dosyalarında uzman avukat desteği almak son derece önemlidir. Sıradan bir vatandaşın, kolluk kuvvetlerinin veya yasal sistemlerin nasıl çalıştığı hakkında çok az bilgisi vardır veya hiç yoktur. Bir suçla itham edildiyseniz, hukuku ve mahkeme sistemlerinin nasıl işlediğini bilen, ve bu konuda tecrübeli bir avukat tutmak çok önemlidir. Bir ceza avukatı, bilgi ve becerilerini ve deneyimini kullanarak temsil ettiği müvekkil için en olumlu sonucu almaya çalışacaktır. Deneyimli bir ceza savunma avukatı, yasal prosedürleri, hukuki süreçleri ve lehe kullanılabilecek boşlukları bilir.

Ceza Avukatları Desteği

Ceza davalarının müşteki ve mağdur vekili olarak takibi ile ceza dosyalarının şüpheli veya sanık avukatı olarak takibi temel çalışma alanımız kapsamındadır. Savcılık ve mahkeme dosyalarına ek olarak disiplin soruşturmaları da destek verdiğimiz alanlar içinde yer almaktadır. Çalışma alanımıza giren ceza hukuku konuları şunlardır:

  • Savcılık soruşturmaları
  • Polis ve jandarma ifadeleri
  • Asliye ceza davaları
  • Ağır ceza davaları
  • Şirket içi özel disiplin soruşturmaları
  • Memurlar hakkında idari soruşturmalar
  • Askeri disiplin soruşturmaları ve askeri ceza davaları

Ceza Davalarında Profesyonel Destek

Ceza hukuk süreçlerinde herkese en önemli tavsiyemiz kesinlikle ifade vermeden önce avukat desteği alınız. Zira, ifade verdikten sonra avukatın sağlayacağı destek sınırlı olacaktır. Bu itibarla ister şüpheli ister mağdur olsun ifade vermeden önce en azından bir avukattan danışma hizmeti almasını mutlak öneriyoruz. Ceza hukuku bağlantılı her türlü hukuki konuda kapsamlı destek sağlayan büromuz bu alanda 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Soruşturmalar, ceza davaları ve ağır ceza davalarında savunma ve avukatlık desteği için hukuk büromuzun deneyimli ceza avukatı ve bilişim avukatı ekibinden danışmanlık ve avukatlık desteği alabilirsiniz.