info@nisantasihukuk.com
+90-212-706-3646

Hukuki Makaleler

internet icerik kaldirma

İnternetten İçerik Kaldırma

İnternetten İçerik Kaldırma

İnternetten içerik kaldırma, olumsuz bir takım gönderilere, yorumlara, resimlere, videolara ve diğer içeriklere yönelik hukuki yoldan işlem yapılmasıdır. Bazı içerikler kasten zarar vermek ve yıkıcı etkiler yaratmak için internete özellikle yüklenmiş olabilir. Nitekim siber zorbalık türü eylemler kişileri depresyona sokacak düzeyde zarar verici olabilmektedir. Olumsuz içerikler anksiyete ve stres gibi fiziksel semptomlara neden olab,leceği gibi ayrıca maddi zarara ve gelir kaybına neden olabilir.

Nişantaşı Hukuk Bürosu olarak hemen hemen her türlü internet içeriğini hukuki yoldan kaldırabiliyoruz. Eğer çıkartılması istenilen içerik hukuka aykırı ise içeriğin kaldırılmasını garanti edebiliriz. Bu kapsamda söz konusu içeriğin türüne bağlı olarak, içeriği internetten kaldırmak için hem mahkeme yolu ile hem de mahkeme dışı hukuki hizmetler sunuyoruz. İçerik kaldırma hizmetlerimiz, gereksiz dikkat çekmeden veya durumu daha da kötüleştirmeden, zarar verici içeriği olumsuz içeriği mümkün olduğunca hızlı ve kesin bir şekilde kaldırmaktayız. Sosyal medya hesaplarından fotoğraf kaldırmanın yanında içerik çıkartmanın bir başla türü olan sosyal medya hesaplarının kapatılması da yine aynı şekilde uzmanlık alanımıza girmektedir.

Kesin ve Kalıcı İçerik Silme

Nişantaşı Hukuk olarak, olumsuz internet içeriğini hızlı ve kalıcı olarak kaldırılmasını sağlaıyoruz. Pek çok ajans veya itibar yönetim şirketi gibi uzun vadede daha fazla soruna neden olan geçici önlemler almıyor veya geçici düzeltmeler yapmıyoruz. Deneyimli bilişim avukatı ekibimiz istenmeyen ve olumsuz internet içeriğini kaldırmak için özel teknik  uzmanlıklarından yararlanır.

Aşağıdekilerle sınırlı olmamak üzere internet içerik kaldırma konusunda verdiğimiz başlıca hizmetler şunlardır:

  • İfşa sitelerinden fotoğraf ve video kaldırma.
  • Facebook içerik çıkartma ve hesap kapatma.
  • Instagram içerik çıkartma ve hesap iptali ettirme.
  • Twitter tweet kaldırma ve hesap kapttırma işlemleri.
  • Snapchat ve diğer tüm sosyal medya uygulamalarından içerik çıkartma.
  • Youtube video çıkartma ve kanal kapatma işlemleri.
  • Google başta olmak üzere İnternet arama sonuçlarından istenmeyen içeriği kaldırma.

Garantili İçerik Silme Hizmeti

Nişantaşı Hukuk Bürosu olarak sonuç garantili içerik kaldırma hizmeti vermekteyiz. Garantili içerik kaldırma hizmetleri için belirli bir web sitesinden istenmeyen içeriği kaldırmak için sabit bir ücret alırız. İçeriği 30 gün içinde başarıyla kaldıramazsak aldığımız ücretin %90’ını 31. gün iade etmekteyiz. Söz konusu %10 işlem ücreti kesintisi ise yapılan masraflara ilişkindir.