info@nisantasihukuk.com
+90-212-706-3646

Hukuki Makaleler

bilişim avukatı istanbul

Bilişim Avukatı Hizmetleri

Bilişim Avukatı

Hukuk büromuz, bilişim avukatı olarak bilişim davaları ve bilişim suçları konulu soruşturma ve ceza davalarında avukatlık desteği sunmaktadır. Bu anlamda bilişim sistemleriyle vasıtasıyla veya internet üzerinden işlenen her türlü suçlarda taraflara danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda özellikle aşağıdaki bilişim suçu türleri uzmanlık alanmıza girmektedir:

  • Şantaj suçları, her türlü video ve fotoğraf şantajı,
  • Kripto para ve Bitcoin dolandırıcılığı suçları,
  • Yasaldışı bahis ve kumar suçları,
  • İnternet suçları, internet üzerinden dolandırıcılık,
  • Bilişim alanında suçlar, bilişim sistemine veya verilere yönelik suçlar,
  • Kişisel veri suçları,
  • Özel hayat ihlaline yönelik suçlar,
  • Siber zorbalık eylemleri,
  • İnternette marka ve telif hakkı ihlalleri.

Bunlar dışında her türlü bilgisayar ve telefon suçları ile internet suçlarında büromuz bilişim avukatı olarak dosya takibi ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır. Gerek soruşturma gerekse dava aşamalarında Türkiye’nin her şehrinde hukuki destek sağlayan büromuz bu alanda 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir.

Bilişim Hukuku ve Bilişim Davaları

Bilişim suçları dışında bilişim hukukun diğer alt dalları olan kişisel veriler hukuku ve e-ticaret hukuku konuları da çalışma alanımız kapsamındadır. Start-up projelere hukuki danışmanlık, internet projelerinin hukuka uygunluğu konusunda danışmanlık, e-ticaret siteleri için gerekli hukuki döküman ve sözleşmelerin hazırlanması konularında yerli ve yabancı müvekkillere hukuki destek sunmaktayız. Bunlara ek olarak internette fikri mülkiyet hukuku konuları, marka ve telif ihlalleri aynı şekilde çalışma alanımız içerisindedir. İngilizce bilen avukat ekibimiz uluslararası hukuki konularda da ayrıca destek sağlamaktadır.

İnternet İçerik Çıkartma İşlemleri

Nişantaşı Hukuk ayrıca internetten içerik çıkartma, fotoğraf ve video silme, haber kaldırma ve erişim engelleme işlemlerinde uzman olup bilişim avukatı olarak internet hukuku alanında hukuki danışmanlık ve profesyonel avukat desteği vermektedir. Olumsuz ve itibar sarsıcı içeriklerin internet ortamından kaldırılması uzmanlık alanımıza girmektedir. İnternetten içerik kaldırma hizmetine ek olarak ayrıca sosyal medya hesaplarının kapatılması işlemleri de çalışma alanımız içerisindedir. Bilişim hukuku veya bilişim suçları konusunda danışmanlık hizmeti veya ceza avukatı olarak temsil ve savunma hizmeti almak için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.