info@nisantasihukuk.com
+90-212-706-3646

Hukuki Makaleler

boşanma avukatı

Boşanma Avukatı Hizmetleri

Boşanma Avukatı

Nişantaşı boşanma avukatı ekibi, aile hukuku alanında ve boşanma davalarında profesyonel avukatlık hizmetleri sunmaktadır. Yaklaşık 20 yıllık tecrübeye sahip olan büromuz her tür boşanma davası ve aile hukuku meselelerinde uzman destek sağlamaktadır. Medeni Kanun kapsamına her çeşit aile hukuku uyuşmazlıklarında geniş bir tecrübe sahibi olan hukuk büromuz ayrıca uluslararası boşanma ve velayet dosyalarına da bakmaktadır. Aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere büromuzun tecrübeli olduğu belli başlı dava türü ve hukuki konular şunlardır:

  • Anlaşmalı boşanmalar,
  • Çekişmeli boşanmalar,
  • Zina ve aldatma davaları,
  • Tazminat ve nafaka konuları,
  • Velayet değişikliği,
  • Mal paylaşımı,
  • Evlilik sözleşmeleri,
  • Aile içi şiddet ve uzaklaştırma kararları,
  • Uluslararası boşanma ve velayet konuları,

Boşanma Avukatı ile Çalışmanın Önemi

Boşanma davalarında hakların en iyi şekilde korunması ve maddi ve manevi zararların en üst seviyeden tazmin edilmesi için profesyonel boşanma avukatı desteği önemli rol oynamaktadır. Ayrıca özellikle zina davalarında bilişim hukuku konusunda uzman ve bilişim avukatı tecrübesi bulunan bir avukatla çalışmak avantaj sağlayacaktır. Nitekim günümüzde artık aldatma ve zina delilleri neredeyse tamamen dijital niteliktedir. Email, Whatsapp yazışmaları ve sosyal medya ekran görüntüleri gibi dijital delillerin mevcut olduğu bir davada bunların olumlu ve olumsuz taraflarını bilen bir bilişim avukatı kuşkusuz daha etkin bir dava takibi gerçekleştirecektir. Aynı şekilde mal paylaşımı konuları da teknik uzmanlık gerektiren hukuki konular olduğundan hak kaybına uğramamak bakımından uzman bir boşanma avukatı ile hareket edilmesi doğru olacaktır.

Boşanma Davalarında Uzman Destek

Boşanma davasında olasılık dahilindeki en iyi sonucu almak ve davayı en lehe olacak şekilde sonuçlandırmak için tecrübeli bir avukatın etkisi inkar edilemez. Dava açma konusunda henüz karar vermemiş olan ve haklarını öğrenmek, boşanma süreçleri konusunda bilgi edinmek isteyen kişiler ise hukuki danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirler. Eğer boşanma konusunda kesin karar verdiyseniz hangi sebebi ve delillere dayanarak davayı açmanız gerektirğini görüşmek için bizden randevu alabilirsiniz. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları, aldatma ve zina davaları ile velayet davalarında uzman avukat desteği almak için iletişim sayfamızdaki telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.