Bilişim Avukatı

Ceza avukatı, ceza davalarına ve ayrıca savcılıklar tarafından yürütülen ceza soruşturmalarına bakan avukat türüdür. Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu, ceza hukuku avukatı olarak görev yapan avukatlar için en temel kanunlardır. Ceza hukuku alanında çalışan avukatlar işlenen bir suç nedeniyle suç şüphesi altında olan kişileri temsil edip savunabildiği gibi, suçun mağdurunu da temsil edip hakkını savunabilmektedir.

Bilişim Suçları Avukatı

Ağır ceza avukatı, ağır ceza davalarını takip eden ve ağır ceza mahkemelerinde duruşmaya çıkan avukatlardır. Türk Ceza Kanunu'da gösterilen bazı suçlar ile özel soruşturmaya tabi olan birtakım spesifik suçlar görev yönünden ağır ceza mahkemesinin görevine girmektedir. Bu tür suçlar nedeniyle açılan ceza davaları da ağır ceza avukatları tarafından takip edilmektedir.

 

Bilişim Hukuku Avukatı

Bilişim Hukuku Avukatı

Bilişim avukatları, bilişim teknolojileri, bilgisayar ve internet gibi teknik cihazlarda ve konularda uzman olan ve bu nedenle bilişim bağlantısı olan davalarda konuyu daha iyi analiz eden avukatlardır.  Bu nedenle bilgisayar, internet ya da genel olarak bilişim boyutu olan soruşturma ve davalarda bilişim avukatı ile çalışılması tavsiye edilmektedir.

Nişantaşı bilişim avukatları olarak bilişim hukuku ve bilişim suçları alanlarında uzman avukatlık hizmeti almak için bize iletişim sayfasındaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.