info@nisantasihukuk.com
+90-212-706-3646

Hukuki Makaleler

gayrimenkul emlak avukatı

Gayrimenkul ve Emlak Avukatı

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul avukatı olarak da bilinen emlak avukatı, gayrimenkul hukuku ve uyuşmazlıkları konusunda bilgi ve deneyime sahip olan kişidir. Gayrimenkul avukatları, bir evin, iş yerinin veya arsanın satımından doğan her türlü hukuki uyuşmazlıklarda bilgi ve tecrübe sahibidir. Bir taşınmaz satın almak sadece basit bir satın alma işlemi değildir; aynı zamanda bir kişiden diğerine yasal bir mülk transferidir. Bu işlemin yasal yönü çok karmaşık olabileceğinden, özellikle ev alıcılarının kendi çıkarlarını gözetebilecek bir avukat tutması mantıklı ve hatta gereklidir. Günümüzde yeni evlerin çoğu inşaat başlamadan veya devam ederken satıldığından gayrimankul satış vaadi sözleşmeleri son derece yaygındır. Bu tür kritik önemdeki sözleşmeler için mutlaka bir avukattan en azından danışmanlık alınmasını tavsiye ediyoruz.

Bir gayrimenkul anlaşmazlığı ortaya çıktığında, davanın görülmesi veya sonuçlanması beklenirken davaya konu taşınmazın kullanımının veya satışının durdurulması için mahkemeye ihtiyati tedbir kararı alınması gerekebilir. Bu tür ara kararlar veya benzeri hukuki işlemlerin vakit kaybetmeden yapılması kimi zaman hak kaybına uğramamak için son derece önemlidir. Bu tür acil hukuki durumlarla karşı karşıyaysanız, ilk başlamanız gereken şey bir gayrimenkul avukatı ile görüşmeyi düşünmektir.

Nişantaşı Emlak Avukatı

Gayrimenkul avukatı olarak avukatlık hizmeti sunan Nişantaşı Hukuk Bürosu emlak ve tapu davalarında uzman hukuk desteği sağlamaktadır. Gayrimenkul satış vaadi sözleşmeleri, satın alınan gayrimenkulun tapusunun verilmemesi, ayıplı teslim, tapu iptal ve tescil davaları ile para iadeleri konusunda hukuki danışmanlık ve avukatlık vermektedir.

Sözleşme İncelemesi ve Hazırlanması

Gayrimenkul satış vaadi ve kira sözleşmeleri başta olmak üzere her türlü taşınmaz konulu sözleşmeleri hazırlama konusunda avukatlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca mevcut taşınmaz sözleşmelerini ise müvekkilin çıkarlarını ve haklarını koruyacak şekilde inceleyip revize etme konusunda hukuki destek sağlıyoruz.Kritik önemdeki bu tür gayrimenkul sözleşmelerini imzalamadan evvel bu alanda uzman bir avukattan destek alınmasını tavsiye ederiz.

Gayrimenkul Davaları

Taşınmazlara ilgili hukuki problem ve uyuşmazlıklar mahkemede veya mahkeme dışı hukuki yollarla çözümlenebilir. Tüm gayrimenkul anlaşmazlıklarını mahkeme dışında ihtarname gibi daha hızlı ve masrafsız yollarla çözmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ancak, anlaşmaya varılamadığında ve davanın tek çözüm yolu olduğunun anlaşıldığı durumlarda gerekli gayrimenkul davasını görevli ve yetkili mahkemede açıp takip ediyoruz.